вівторок, 7 лютого 2023 р.

 7 лютого - ДЕНЬ БЕЗПЕКИ В ІНТЕРНЕТІ


"Огляд найрозповсюдженіших інтернет-небезпек та поради, які допоможуть захиститися" - тема виховної години в 11-А до Дня безпеки в інтернеті


Невблаганна статистика свідчить про те, що причиною проблем більшості інтернет-користувачів є «людський фактор", тобто звичайна недбалість та недостатня обізнаність. Багато хто, особливо це стосується дітей, думає, що їхній комп’ютер/планшет/смартфон нікому не потрібний, адже що взагалі може зацікавити зловмисників? Але насправді небезпеки є. І ось основні з них:

1. Віруси та троянські програми.

Вони зручно ховаються у безкоштовних програмах, які так полюбляють скачувати користувачі. А, опинившись у комп’ютері, віруси розпочинають активну діяльність, шкодячи роботі ПО.

2. Мережеві атаки.

Зловмисники знаходять вразливі місця в операційній системі та комп’ютерних програмах, а потім використовують їх у власних цілях. Метою зловмисників може бути як банальний вивід вашого комп’ютера з ладу, так і крадіжка персональних даних.

3. Шахрайство.

Чули про шахраїв, які видають себе за знайомих вам осіб, яким ви довіряєте, а потім намагаються змусити виконати певні дії. Наприклад, надати номер банківської картки, перерахувати гроші чи відкрити підозрилий електронний лист з дивним вкладенням.

4. Фішинг.

Мабуть, найнебезпечніша схема. Шахраї вдало мімікрують під відомі компанії, розсилаючи нібито від їхнього імені електронні листи та створюючи сайти, ідентичні сайтам банків, інтернет-магазинів тощо. Що відбувається далі? Ви заходите на сайт банку, вводите пароль та логін і… Втрачаєте усі гроші.

Що робити, аби не потрапити у пастку?

На перший погляд все просто. Потрібно слідкувати за оновленнями, перевіряти адреси вебсайтів, на яких збираєтеся вводити персональні дані, вигадувати складні паролі та не вірити повідомленням про раптові виграші у лотерею (тим більше, якщо для того, щоб забрати гроші, потрібно спочатку трохи заплатити).

Існує декілька золотих правил, яких мають дотримуватися діти під час користування інтернетом. 

Не передавайте нікому особисту інформацію (номери телефонів, домашню адресу, назву школи чи дані про роботу батьків).

Якщо побачили у мережі інформацію, яка вас засмутила чи налякала, повідомте про це батьків.

Не надсилайте незнайомим людям свої світлини.

Не погоджуйтеся на особисту зустріч із людиною, з якою познайомилися в інтернеті.

Не заходьте на сайти з аморальним змістом.

Не відповідайте на листи, які містять погрози чи лайку.

Не відкривайте електронні листи, Web-сторінки, або файли, отримані від людей, яких ви не знаєте або яким не довіряєте.

Не називайте нікому свої паролі, навіть друзям.

Не ображайте інших користувачів.

Не чиніть протизаконних дій.



Немає коментарів:

Дописати коментар